Tato webová stránka je v testovacím režimu. Nelze objednávat žádné služby.

Hotel

Hotel Pelikán

tř. Vítězství 197/38, 35301 Mariánské Lázně

Popis ubytování

Hotel se nachází 2 Km od centra města a 3 Km od lázeňské kolonády a zpívající fontány. Do centra města se dopravite do 10 minut MHD číslo 13 a 10. Hotel má 22 dvoulůžkových pokojů a sousedící depandance má 2 dvoulůžkové pokoje a 1 čtyřlůžkový pokoj s lednicí a terasou do zahrady. Všechny pokoje jsou standartně zařizeny a jsou vybaveny sprchou + WC, televizí a telefonem s přímou volbou. Některé pokoje jsou vybaveny přistýlkou. Hotel má v pžízemí dva pokoje, v prvním patře 10 pokojů a ve druhém patře 10 pokojů. Hotel nemá výtah!

Mariánské Lázně jsou město v okrese Cheb v Karlovarském kraji, 27 km jihovýchodně od Chebu. Město má rozlohu 51,78 km². Žije zde přibližně 13 tisíc[2] obyvatel. Mariánské Lázně jsou nejmladší z proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst. Místo, na kterém dnes leží druhé největší lázeňské město v Čechách, Mariánské Lázně, bylo v dávných dobách plné bažin a zcela pusté.

Šlechtic Hroznata založil v roce 1197 premonstrátský klášter v osadě Teplá, pod jehož správu patřilo i území dnešních lázní. Mniši byli také první, kteří zaznamenali slaný pramen ve svých lesích a dokonce se zde snažili odpařováním získávat sůl. Tato sůl byla později úspěšně prodávána jako projímadlo. O léčivých účincích minerálních vod mezitím začaly kolovat různé zvěsti a k pramenům zamířili první nemocní. Klášterní představitelé pak nechali vyčistit prameny a upravit cestu k nim. První pokusy založit lázně se však nepodařily. Místní obyvatelé lázním nedůvěřovali. Za vlády císařovny Marie Terezie byly minerální vody opět analyzovány a v tomto období se také poprvé objevuje název Marienbad…

Vlastnosti

Přijímáme karty Wifi připojení Parkoviště Bar Zvířátka povolena Bezbariérový pohyb

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.